Studentski forum

Slika Davor Damjanović
DL-ovci predstavite se :)
napisao/la Davor Damjanović - Nedjelja, 30 Septembar 2012, 9:32

Možda je ovo pravo mjesto da se upoznamo. Evo ja sam Davor Damjanović iz Istočnog Sarajeva. Upisao sam prvu godinu na Fakultetu Poslovne Informatike, smijer Informacione Tehnologije kao DL student.
Pošto sam "novajlija" od kolega poznajem samo Nenada Jokanovića, koji je ujedno i moj radni kolega. Volio bih da upoznam još kolega, pa je ovo možda najbolje mjesto za to. Lijep pozdrav!

Slika Ivana Jukić
Re: DL-ovci predstavite se :)
napisao/la Ivana Jukić - Nedjelja, 30 Septembar 2012, 9:17

i ja sam upisala DL- opće pravo. dobila sam šifru za webmail,uspjela sam ući i nikako mi nema e-maila koji bi trebao sadržavati još neke podatke za ELS . Jesi ti uspjeo doći do njega? Pozdrav.
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Nedjelja, 30 Septembar 2012, 10:40

Ja sam Armin Ahmetović, upisao sad sam upisao II godinu FPI, smjer IT, prvu sam išao kao vanredni i malo mi je dosadilo pa sam odlučio ovako da pokušam. Ako imate pitanja oko prve godine FPI na raspolaganju sam Vam i mogu pojasniti sve u vezi predmeta, testova, profesora, asistenata i ostalog. Drago mi je da komuniciramo i da ćemo se družiti u ovoj godini.
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 1 Oktobar 2012, 7:42

Armine, drago mi je što smo se upoznali i hvala za ponudu i pomoć koja će nam svakako trebati, pogotovo u početku. I meni je zadovoljstvo da komuniciramo i da se družimo, kao i da pomognemo jedni drugima. Mislim da je ovaj forum dobro mjesto za to.
Slika Ivana Jukić
napisao/la Ivana Jukić - Ponedjeljak, 1 Oktobar 2012, 10:41

slala sam poruku službi, odgovor je bio da nama kao studentima treba samo Dl,webmail i unisis za što sam i dobila šifre. Kužim sve to,samo me je malo zbunilo uputstvo za e-learning na stranici fakulteta koji spominju ELs ali eto očito nama nije potrebno :)
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Nedjelja, 30 Septembar 2012, 10:42

Ivana, pokušaj sa "Zaboravljenom šifrom" ako ti to nebude uspjelo, mislim da su te zaboravili dodati u bazu, imao sam isti problem kad sam se upisivao. Pozdrav
Slika Ivana Jukić
napisao/la Ivana Jukić - Nedjelja, 30 Septembar 2012, 11:24

sve sam probala,ali bezuspješno (: i kako si riješio to?
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 1 Oktobar 2012, 8:02

Mislim da i ne možeš kao DL student da se loguješ na eNastava jer je ovo interface namjenjen vanrednim studentime, a ne DL-ovcima, ali opet to možeš provjeriti i pitati Nastavnu službu jer i ja sam novi kako sam rekao na početku. Dobila si kredencijale za DL interface kao i za UniSIS i za Webmail? Za eNastava ti ne treba.
Ali opet provjeri u nastavnoj službi pa nam napiši šta su ti rekli.
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Ponedjeljak, 1 Oktobar 2012, 11:03

Ivana, ja sam tada bio Vanredni pa sam uspio riješiti tako što sam nazvao studentsku službu i rekao za problem, ali DL-ovcima to nije potrebno jer ovdje već imaš to kada klikneš na predmet, sadržaj je potpuno isti. Ako baš hoćeš šifru posudit ću ti ja svoju da vidiš kako izgleda :))
Slika Ivana Jukić
napisao/la Ivana Jukić - Utorak, 2 Oktobar 2012, 11:11

hahahaha, hvala ti kao da si mi dao :D ma nek meni samo stave sociologiju a ne sociologiju za ekonomiste.. samo ću ih morat još radi tog zvat, mada me stid više :D haha
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 9:23

Evo da se i ja predstavim, posto sam tek dobio sifru za pristup...
Ja sam Mirza Ganić iz Zenice, upisao sam FPI - IT prva godina kao DL student... sve je super samo me jedna stvar muci, koje predmete pratit? da li nam treba jos neka dodatna literatura ili?
Veliki pozdrav iz tople Zenice, i da ako ima jos neko iz Zenice, neka se javi :)
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 4:26

Pozdrav Mirza. Evo ja nisam iz Zenice, ali reko da se javim... ja sam ti u ovom postu kao "Vegeta"... u sve se miješam... :)

OVDJE imaš sve predmete za prvu godinu s tim da možeš izabrati da li želiš da slušaš engleski ili njemački. Ta dva premeta su izborna.

OVDJE imaš informaciju koja dva predmeta treba da slušaš.

Tri dana prije početka predavanja koje počinje 07.10., dobičemo sve što nam je potrebno preko DL-A, a to su video predavanja, teme za seminarski i esej... a literaturu češ morati podiči u biblioteci u Travniku.

Možda još da kažem da se OVDJE možete prijaviti na test.

Nadam se da sam pomogao? Pozdrav!
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 11:19

LuDak?

vs

aRko
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 1:32

Kakvo osvjezenje,
jos se pitam kako se povezati s ljudima koji su pocinju DL takodjer kad ugledah ovaj post :)

Moje ime Hrvoje Jurcevic iz Sarajeva, FIP IT smjer prvi put i svaka pomoc dobro dosla.

Moram priznati da jeste malo konfuzno sa tri log-on ali pocetak je.

Nego brzo pitanje - Kad otvorim Unisis na listi za prvi semestar
engleski jezik I DL
Matematika za informatičare DL
Njemački jezik I DL
Osnove teorije sistema i upravljanja DL
Osnovi ekonomije DL
Principi programiranja DL
Statistika u ekonomiji i menadžmentu DL

A kad gledam preko "najnovijih vijesti" Nastavna Služba
Početak I bloka nastave za I godine
Onda pise:
FAKULTET POSLOVNE INFORMATIKE
* Osnove ekonomije
* Strukture podataka i algoritmi

Zar nisu Strukture u drugom?

Moze li mi ko pojasniti sta je tacno?
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 4:08

Pozdrav Hrvoje. Ako ti šta znači i kod mene je ista situacija, a biče da je isto i kod svih ostalih kolega i da bi odgovor na ovo pitanje zšto je ovako mogao znati samo onaj koji bude pitao Nastavnu službu. 07.10.2012. zvanično za DL počinju predavanja, pa vjerujem da čemo za koji dan imati više informacija... A htio sam ti reči da ukoliko želiš možeš birati između engleskog i njemaćkog jezika, mada predpostavljam da si to vidio. Ako nisi evo LINK.
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 6:09

Hrvoje,
strukture i algoritmi su inače u drugom semestru ali sad je izgleda prebačeno u prvi, neznam razlog. Ali mogu ti pomoći oko tog predmeta kad bude pred test.

Ispod ću ti napisati na koje predmete trebaš malo više obratiti pažnju jer su teški:

engleski jezik I DL - Malo težak ali profesorica je odlična i pomoći će svima.
Matematika za informatičare DL - Lagan predmet i svi prolaze
Njemački jezik I DL - Neznam
Osnove teorije sistema i upravljanja DL - Koristi se knjiga i laptop i svi polože
Osnovi ekonomije DL - lagan predmet i svi polože
Principi programiranja DL - Najzahtjevniji predmet u prvoj godini i većina pada.
Statistika u ekonomiji i menadžmentu DL - Isto tako zahtjevan predmet pogotovo ako ostaviš za popravni ispit pa imaš malo vremena, a zadatci zahtjevaju puno računanja, mnogi padaju.

Pozdrav nadam se da sam pomogao.
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 8:03

Hvala na informacijama. Kažeš profesorica engleskog dobra i pomoći će svima. To je super. Samo, kako pisati seminarski ili esej iz engleskog, matematike...? Nama su seminarski i esej bitni jer nose 40% od ocjene...
Kakav je onda engleski 2 kad je engleski 1 težak?
U vezi Statistike u ekonomiji i menađmentu, u pitanju je predmet sličan matematici, ili ne... kažeš ima dosta računanja!?
Imaju li sve knjige u biblioteci za ove predmete i koliko su dostupne? Desi li se da odeš po knjigu, a ono trenutno nema na stanju...?
Mogu li ja još pitanja postaviti? :)

Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 11:05

Iz engleskog se piše esej, odabereš temu i pišeš o njoj. Minimalno 500 riječi, maksimalno 600 što stane od prilike na jedan list.

Engleski I je onako lagan ako ga malo znaš ali pretežno na zadnjem roku svi ga prođu, ali ako nebudeš prošao jedinicu, nemožeš raditi testove iz 2, a engleski 2 je vjeruj pretežak, sama gramatika i to nešto deseto (bar nama bilo) mada ona objasni ekstra dobro i raja je žena. Za informaciju njih dva se broje kao 1 predmet to nama nisu rekli do kraja. Što znači da možeš nedaj bože prenijeti njih dva i još jedan predmet ali neće doći do toga nadamo se.

Statistika je jedan fin predmet ali nije lagan, knjigu ukoliko kupiš, možeš koristiti na ispitu jer formule dođu u njoj tako da ih nemoraš učiti napamet ali dok skontaš statistiku (ako je nisi prije imao/la) naučit ćeš formule napamet (kao i ja). Ispiti nisu lagani, ali nisu ni previše teški ako vježbaš. Ja sam pred septembarski rok uzeo časove 20 sati i dobio 30 bodova, da sam bio DL vjerovatno bi imao oko 50 pošto je kod vanrednih drugačiji sistem bodovanja...

1. Modus, medijana, koeficijent varijacije (6 bodova za dl možda 12)
2. Trend (5 za dl možda 10)
3. Regresija (5 za dl možda 10)
4. Vjerovatnoća (3 za dl možda 6)
5. 3-4 Teorijska pitanja koja se prepišu iz knjige, reći ću vam stranice. (oni nose po 1 bod za dl možda 2)

To je ono što dobijete na testovima. Uostalom kad bude vrijeme pred ispit kontaktirajte me pa ću Vam reći malo više o tome. Nipošto nemojte dozvoliti da radite oba testa (ja sam kao vanredni radio 3) u popravnom roku jer dobijete 1 sat vremena, a potrošite na digitron 45 minuta. Preporučujem da uzmete knjigu.
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 3 Decembar 2012, 12:27

Armine, ako stigneš pored svojih obaveza da nama prvačićima izađeš u susret i napišeš koje su stranice teorijskih pitanja i ako na još nešto trebamo obratiti pažnju. Mislim na statistiku...
Slika Mersad Boja
napisao/la Mersad Boja - Ponedjeljak, 3 Decembar 2012, 12:31

Postoje li uopšte teorijska pitanja iz statistike ili su samo zadaci na ispitu? Ja sam čuo da nema teorijskih pitanja. Hvala svima koji znaju i ostave nam odgovor ovdje:)
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 13 Decembar 2012, 1:49

Valjda tri zadatka i tri teoretska pitanja, ali teoretska pitanja ne nose puno bodova, tako da se više fokusiraš na zadatke... Možda je malo zakasnio ovaj odgovor, ali i ja sam ovo saznao nedavno...
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Četvrtak, 13 Decembar 2012, 4:29

Na vjezbama od prosle sedmice rece asistent 3 zadatka 4 teorijska. Ali rece da teorijska nose bas malo bodova i da sva odgovoris ne mozes proci prag.
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 8:49

Hvala obojici na informacijama i na pomoci.

Sutra cu nazvati pa cu potvrditi ova prebacivanja izmedju predmeta pa javim.

Samo jos jedno pitanje, pogotovo vezano za "teze" predmete, da li se treba narucivati ta neka literatura. Koji je vas savjet? Moze li se nesto uraditi da se moze ranije poceti, ili neki primjeri ispita?
Hvala jos jednom.
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Srijeda, 3 Oktobar 2012, 11:23

Gospodin Akademik, prof. dr Zoran Avramović, predmet Principi Programiranja.

Predmet je težak, iskreno, ali prof. Zoran je sigurno najbolji predavač na Univerzitetu i morate ga dobro slušati, jer on daje test tako što iz svog izlaganja izvadi pitanja, a objašnjenja su lično njegova i nemožete ih naći nigdje pa čak ni na google, sve smo pokušali. Ovo Vam je ujedno i najteži, najvažniji i predmet na kojem ćete sigurno nešto naučiti :) Pratite njegovu literaturu, iz nje ima dosta pitanja. Bude pitanja da napišete neki osnovni dijagram toka, ili neki program ali to je vrlo mali broj pitanja. Imam sve odgovore na njegova pitanja (većinu) i znam ih napamet pa kad bude pred test javite, rado ću Vam podijeliti.

NEBI BILO LOŠE KO IMA MOGUĆNOSTI DA PONEKAD ODE SA REDOVNIM ILI VANREDNIM STUDENTIMA NA PREDAVANJA KOD PROF. DR ZORANA AVRAMOVIĆA DA POSLUŠA UŽIVO NJEGOVA PREDAVANJA.

Statistiku sam objasnio u postu iznad.

Matematika - kome budu trebala objašnjenja, a vjerujem da neće tu sam. Rade se Determinante ovo ono.. Nije teško, asistent je kod nas bio 1. liga i oborio samo 1 od 35. Testovi se većinom ponove sa prvih rokova na matematici.

Da Vam podvučem, pazite da radite redovno, nemojte preskakati SEMINARSKE, STUDIJE SLUČAJA / ESEJE oni su ovdje na DL pogotovo, najvažniji. Naravno testovi su najbitniji i morate imati 30 bodova iz 2 testa to je granica ali sa tih 30 bodova nemožete ništa! Na nekim predmetima možete nešto kopirati sa interneta ali kod većine NE jer ćete se džaba mučiti i oni će Vam vratiti rad nazad 0 bodova. Literaturu obavezno navoditi na kraju.

Za drugi semestar ću Vam napisati kad dođe vrijeme.
(Iz prvog semestra Teorija sistema i upravljanja i Uvod u informatiku imam te knjige pa da ne plaćate punu cijenu. Javite se ;) )
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 12:07

1. arko, ovo je rat! jeste da LuDaK na vezi :))
2. ako imas knjiga javi mi se da se dogovorimo
3. kolega Davore, hvala na informacijama i linkovima, samo imam problem pristupu na unisis, sifra mi nije ok... :S
4. kolege DL-ovci brucosi, ako ste za, mogli smo se dogovorit pa se upoznat negdje, nekako, ili eventualno otic na fakultet,
5. arko opet si ti meta, imas kafu od mene za sve ove informacije, ti si ona veza koja mi je trebala za ovaj fakultet :D i sve sta mi bude kocilo, tu si, znam haha :D
hvala ti puno na svim informacijama
ko ima FB nek me doda, cisto radi lakse komunikacije

EDIT: rjesen problem sa pristupom na UniSis, promjena sifre :))
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 11:27

Imam nešto knjiga, znam ko ima i ostale pa eto kako hoćeš. Možemo otići u biznis na kafu ako imaš kakvih nejasnoća... Iskreno meni je bilo teško jer sam se prebacio sa pedagoškog fakulteta u januaru gore kad je prvi semestar već bio na kraju pa sam se morao sam snalaziti i moliti profesore da mi organizuju rokove, zato sad rado sve informacije dijelim sa ostalima :D
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 12:50

rek'o sam crnom da ti dadne moj broj, pa da se cujemo, il se vidimo veceras ako budes u biznisu, da se dogovorimo za te knjige... hvala ti jos jednom
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 7:13

Armine hvala ti na informacijama. Svaka riječ zlata vrijedi.
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 11:28

Nije problem prijatelju, sve što treba tu smo.
Slika Almedin Mešić
napisao/la Almedin Mešić - Utorak, 30 Oktobar 2012, 7:38

Pozdrav kolege, prebacio sam se na ovaj fakultet iz Mostara sa FIT-a na II godini sam i interesuje me ispit sada iz Ekonomika u računarstvu i Organizacija. Da li neko ima kave knjige, skripte kako bih mogao izaći sad na II test. Prvi test sam preskočio jer sam prošle sedmice se prebacio. Interesuje me težina ispita.

Hvala unaprijed.
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 5:09

Nikad mi nece bit jasno zasto mi vise informacija o fakultetu da ljubazan covjek na forumu nego citav fakultet kome smo izvrsili uplatu :)

Nego bilo bi stvarno super ako bi se mogli vidjeti, ako imas bilo kakve ispite, viska knjige, skripte. Ja bi dosao u Zenicu nije mi problem. Naravno kafa na moj racun ;)
Ako je jos neko zainteresovan sto da ne, lakse ce nam biti.
Slika Ivana Jukić
napisao/la Ivana Jukić - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 8:16

Sve informatičari neki :D imal tko na pravnom? ;/
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 9:47

A eto ja radim na takvom radnom mjestu da sam jedini informatičar među pravnicima pa te svakako razumijem. :) Nadam se da će se več neko javiti, mada su rijetki pravnici koji vole piskaranje po forumimaa...
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 9:38

sto se mene tice ja sam za, kad je u pitanju kafa...
a kad je u pitanju Davor, svaka mu cast... sve informacije ima u malom prstu...
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 9:54

Ma može i jedna tura od mene. Samo, puno će nam to biti kafa, pa ja častim pivom. :) A imamo kao pomoć i kolegu Nenada Jokanovića, koga sam pomenuo na početku. On je druga godina na FPI IT, iz Sarajeva je i radimo zajedno, a od njega sam dobio dosta informacija u vezi fakulteta...
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 9:54

mislim da ce to bit pravo zanimljiva "kafa", da ne bude sad da sam se "stisko" ako legnu prva primanja do te "kafe" imate turu i od mene :D nadam se da od sutra pocinjem radit
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 10:01

Čestitamo za posao... Još jedan razlog za "kafu", al to kad bude prva plata. Nešto ja ne sabirah, koliko nabrojasmo ovih "kafa". Da ne bude puno? haha
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Četvrtak, 4 Oktobar 2012, 10:11

ma ne bi trebalo, osim ako se ne radi o PRODUZENIM "kafama"... samo javite kad :) ja sam uvijek za... ima se gdje i sjest i prenocit, ako nam bude puno "kafa"
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Petak, 5 Oktobar 2012, 12:30

Ja sam tu za kafu kad bude javite, gdje i kad...
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Ponedjeljak, 8 Oktobar 2012, 10:29

Ja pozvah na kafu pa pobjegoh... :)

Ja mogu doci u Zenicu za vikend, Subota 14tog? Recimo oko 11?

Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Ponedjeljak, 8 Oktobar 2012, 10:34

jel moze nedjelja? radim subotu :/ frka u firmi ovaj telemach nema dovoljno radnika, pa im pomazemo oko razvodjenja interneta... od 7 do 7 radimo :D jedino da vidim sa direktorom da me pusti bar sat dva...
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Ponedjeljak, 8 Oktobar 2012, 11:44

Što se mene tiče javite samo Mirza ima broj :)
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Utorak, 9 Oktobar 2012, 10:03

Ma sto se mene tice moze i Nedelja nije problem. Samo da skontam kako da vas nadjem :)
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Utorak, 9 Oktobar 2012, 5:14

broj i nazoves kad dodjes u zenicu i dogovorimo se gdje cemo se nac :)
javi mi broj na mail hatebreed93@gmail.com...
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Četvrtak, 11 Oktobar 2012, 5:53

Broj poslan,

Ako neko zeli da se pridruzi iz Sarajeva, nek se javi ima mjesta u autu :)
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Petak, 5 Oktobar 2012, 12:28

Nenad je moj kolega, dobar čovjek, kulturan, pametan i dobro prezentuje radove... Jel on otišao među DL studente ili je i sad vanredni?
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Petak, 5 Oktobar 2012, 2:44

I on je sada DL druga godina.
:)))
napisao/la Suada Beganović - Utorak, 9 Oktobar 2012, 8:35

Pozz..Ja sam Suada Beganovic..bila sam vanredni student pa sam se sad prebacila na DL drugu godinu..nije velika razlika,princip je isti osim bodovanja aktivnosti :)
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Utorak, 9 Oktobar 2012, 10:01

Suada, dobro nam došla ali nemogu te se sjetiti iz ove godine, koji si fakultet? :)
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Ponedjeljak, 15 Oktobar 2012, 6:01

Hrvoje bio u Zenici, Arko nam se pridruzio :D
nadam se da ce nam se sljedeci put pridruzit Davor, Nenad i ostala ekipa...
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 15 Oktobar 2012, 6:59

Važi, važi... ;) Ovih dana sam nekako neorganizovan i nikako sve da stignem. A što se tiče literature za ova dva predmeta, za sada imam sve. Poručio sam Osnove ekonomije skriptu, pa Vam mogu dati da iskopirate... Za Strukture ima sadržaja na Netu.... Pozdrav!
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Ponedjeljak, 15 Oktobar 2012, 12:59

Našao sam Vam ono što smo pričali, pa na FB me dodajte ... Nimra C...
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Nedjelja, 21 Oktobar 2012, 9:01

Koja ti je fotka na FB-u? Stavi je i ovdje da te prepoznamo. :)
Slika Emir Hukić
napisao/la Emir Hukić - Srijeda, 10 Oktobar 2012, 12:08

Huhh laknulo mi je kada sam ovo vidio :) citavo vrijeme se pitam kako cu se upoznati :) Ja sam Emir Hukić iz Tuzle prva sam godina poslovne informatike :D
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Srijeda, 10 Oktobar 2012, 8:20

Dobro nam došao budi uz nas na forumima i prva godina će ti biti puno uzbudljivija i lakša... :)
Slika Bojan Šukurma
napisao/la Bojan Šukurma - Srijeda, 17 Oktobar 2012, 8:40

da se i ja predstavim
Bojan Šukurma iz Zenice, upisao prvu godinu, kopka me kako ce ovo ici :)
ne znam sta vise napisati, volim racunare i sport, pozdravljam vas sve
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Subota, 20 Oktobar 2012, 10:40

Ma samo lagano, nemoj da brineš uz dobro društvo i malo učenja prva godina će proći. Pročitaj gore postove koje smo pisali i bit će ti malo jasnije. Sretno :)
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Nedjelja, 21 Oktobar 2012, 9:03

Pozdrav Bojane. Ako sta možemo pomoći u vezi faksa pitaj slobodno. Ima ovdje dosta dobrih kolega koji su voljni pomoći... Možeš i preko E-mail-a, ili ovdje na forumu... Lijep pozdrav!
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Nedjelja, 21 Oktobar 2012, 9:28

Imam jedno pomalo smijesno pitanje, a odgovor znam, ali ipak da budem siguran. A mozda se nekad neko bude isto pitao i naci ce ovdje odgovor.

Za prvi test, mi ucimo prvih 15 video predavanja?
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Ponedjeljak, 22 Oktobar 2012, 6:06

Tako je kolega, prvih 15 predavanja...
A sad ja imam jedno pitanje, na prijavi ispita ima prijava za Osnove ekonomije, ali ne i za strukture podataka i algoritmi, takodje na Unisis nema tog predmeta sa lijeve stranje, da vidim kol'ko je ostalo do predaje seminarskog, i da ga posaljem...
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 22 Oktobar 2012, 2:11

Imao sam i ja isti problem. Zovi na telefon 030/509-764 i traži Nerminu, ili ako bude neko drugi i reci im da ti dodaju ovaj predmet...
Slika Smail Bajramović
napisao/la Smail Bajramović - Ponedjeljak, 22 Oktobar 2012, 4:25

pozz ja sam Smail Bajramovic iz Sarajeva. Upisao sam prvu godinu na Fakultetu Poslovne Informatike, smijer Informacione Tehnologije kao DL student.

mozete li mi objasniti u kojem formatu da saljem studij slucaja iz predmeta Struktute podataka i algoritmi i da li moram da radim po standardnom upustvu za studij slucaj,jer ne znam kako da ukomponujem ono sto se trazi u obavijesti od asistenta za studij slucaja ako moram raditi po standardnom upustvu?

Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 22 Oktobar 2012, 7:21

Evo LINK na uputstva, a i friško PDF uputstvo za DL-ovce.

Imaš među uputstvima tehničko uputstvo kako da urediš svoj rad... A što se tiče formata najsigurniji ti je .doc. Mislim da može i .docx, .pdf, jer nisam pročitao da su precizirali...

Slika Smail Bajramović
napisao/la Smail Bajramović - Ponedjeljak, 22 Oktobar 2012, 8:06

druze ja znam za ta upustva ali ass je naveo u obavjesti-

U studiju slucaja je potrebno da opisete i analizirate izabranu temu, napravite dijagram toka podataka (DFD) i prilozite komentarisan kod programa. Program mozete napisati u bilo kojem programskom jeziku ili cak i u pseudokodu.

Ja sam uradio program u JAVI i odmah sam prilozio komentarisan kod programa, sad dali da ja to sve pisem u Wordu po upustvima

METODOLOGIJA RADA NA STUDIJU SLUCAJA
2.1. Prvi korak: PROBLEMI ILI PITANJA ............................................................. 6
2.2. Drugi korak: CINJENICE.......................................................................... 7
2.3. Treci korak: ALTERNATIVNI PRAVCI DJELOVANJA ............................................ 8
2.4. Cetvrti korak: ODLUKA I RASUDJIVANJE STUDENTA ............................................ 8
2.5. Peti korak: IMPLEMENTACIJA VASE ODLUKE .................................................... 9

ili sta da radim stvarno sam pukao..CCCCCC

dali neko ima neki primjer studija slucaja iz STRUKTURE PODATAKA I ALGORITMI
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Utorak, 23 Oktobar 2012, 1:31

Dodaj me na fb pa ćemo rjiješiti to odgovorio sam ti i tamo na poruku.
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Srijeda, 24 Oktobar 2012, 9:27

Na kalendaru sam našao tri predmeta koja se polažu 04.11.2012...
Evo ih pobrojani:
1.Osnove ekonomije
2.Poslovna informatika
3.Strukture podataka i algoritmi
Otkuda "Poslovna informatika"? Ja ovaj predmet uopšte nemam... Predpostavljam da ga polažu na smjeru poslovne informatike?
Pitaču sutra studentsku...
Slika Mersad Boja
napisao/la Mersad Boja - Četvrtak, 25 Oktobar 2012, 10:41

Ista stvar i kod mene, ja sam na studiju Informacijskih tehnologija, DL, nisam imao nikakav link za predavanja iz tog predmeta, ali stoji da se taj predmet polaže 04.11.2012. Kolega, javi nam šta su ti javili u vezi ovog slučaja:)

Btw, ja sam Mersad, Kiseljak, nemam nikakvog iskustva sa DL studiranjem tako da vam ne mogu reći da mi se javite ako vam bude trebalo nešto:)
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 25 Oktobar 2012, 4:50

Zvao i pitao. Nema nam kolegice Nermine zbog predstoječih praznika, tako da čemo za ovu informaciju biti uskračeni, tamo nekad do utorka. Mislim da je ovo polažu studenti koji idu smijer Poslovna informatika... ? Ako neko zna, nek piše?
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Subota, 27 Oktobar 2012, 9:05

mi nemamo uopste taj predmet kolega, a na kalendaru kako mogu vidjet izbacuju se datumi svih ispita sa naseg fakulteta, jer kod mene ima ispita i sa druge godine... nego ovaj... strukture su nam takodje 04.11? joj jesam prop'o... :D valja stisnut i ucit
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 29 Oktobar 2012, 4:30

:) Evo ja sam poslao studij slučaja i seminarski iz Struktura podataka i ovo sam kao nešto znao i od prije, ali ove Osnove ekonomije me razbiše. Uzmem laptop, slušalice... pustim video predavanje i na pola lekcije zaspem.... :)

Šta su nam ovo Test 1 termin promjenili za subotu? Jeste li Vi dobili ovakav mejl:
"Poštovani, Želimo vas obavijestiti da je došlo do promjene termina ispita: Test 1za predmet Osnovi ekonomije DL Novi termin je: 2012-11-03 15:11 Ovo je automatska poruka i molimo vas da ne odgovarate na istu. Hvala"...?

Sada moramo i u subotu i nedelju ići za Travnik...
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Ponedjeljak, 29 Oktobar 2012, 5:54

kolega ja nisam pregledao ni jednog predavanja nit sam poceo pisat ista...
primio sam mail i meni je to prvo palo na pamet, ajd meni je i nekako blizu al sarajevo... i da.. imam problem asistent Kenan tvrdi da na UNISISu postoji prijava za SpiA a kod mene nema, vidim da si ti kolega prijavio taj ispit... zasto sam ja ubagan onda? :D
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 29 Oktobar 2012, 7:37

Gledao si na LINKU? Ako na ovom linku nemaš mogućnost da prijaviš zovi studentsku službu. Oni će ti to riješiti. I uči, ako misliš da prođeš ispit...:) Blizu subota...
Slika Armin Subašić
napisao/la Armin Subašić - Ponedjeljak, 29 Oktobar 2012, 7:55

Da se i ja predstavim, aa sam Armin Subasic iz Sarajeva, upisao sam FPI - IT prva godina također DL, vidim da nas ima jos iz Sarajeva, mozda i nebi bila losa ova kafa sto je Davor spominjao ako ima Vas ima jos zainteresovanih
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Utorak, 30 Oktobar 2012, 7:21

dobrodosao kolega, kafa je vec bila, ali samo je kolega Hrvoje dosao iz Sarajeva... Mozemo se dogovorit u Subotu prije ispita da se nadjemo negdje u Travniku na kafici...
Kolega Davore asistent je shvatio u cemu je problem, nekim cudom nisam bio prijavljen na slusanje predmeta SpiA, pa je javio studentskoj sluzbi da to odrade...
Slika Mersad Boja
napisao/la Mersad Boja - Utorak, 30 Oktobar 2012, 8:37

"U subotu prije ispita"? Kolega, ovdje je do tebe ili do mene? Kod mene stoji pod opcijom "predstojeće aktivnosti" da je ispit 04.11. (nedjelja). Da li sam nešto propustio? Unaprijed hvala na odgovoru:)
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Utorak, 30 Oktobar 2012, 10:57

Mi smo dobili mejl sa sljedećim sadržajem:

"Poštovani, Želimo vas obavijestiti da je došlo do promjene termina ispita: Test 1za predmet Osnovi ekonomije DL Novi termin je: 2012-11-03 15:11 Ovo je automatska poruka i molimo vas da ne odgovarate na istu. Hvala".

Neznam, koji je termin u nedelju, u koliko sati su Strukture podataka i algoritmi?
Slika Mersad Boja
napisao/la Mersad Boja - Utorak, 30 Oktobar 2012, 11:19

Ja doduše ne polažem ekonomiju, a obavijest je očito vezana samo za taj predmet:) Što se tiče Struktura podataka, ne stoji satnica, samo stoji da je ispit 04.11.2012., nedjelja.
Slika Smail Bajramović
napisao/la Smail Bajramović - Utorak, 30 Oktobar 2012, 11:14

pozzz kolege,

vidim da nas ima iz Sarajeva pa ako neko ide autom da se dogovorimo da idemo zajedno do Travnika na ispite, pa eto javite se kolege kome odgovara
Slika Emir Mahmutović
napisao/la Emir Mahmutović - Utorak, 30 Oktobar 2012, 6:01

Pozdrav svima i od mene, malo sam se kasno prikljucio svemu ovome, u zadnji tren u stvari, i ne mogu vjerovati da su vec za koji dan prvi testovi. Takodje FPI - IT prva godina DL. Mozemo se dogovoriti za prevoz, ja svakako idem svojim autom (Sarajevo). Da li neko zna sta se treba i moze ponijeti na ispite, sta je preporucljivo, ima li neko neka iskustva sa ovim faxom i ispitima. Evo vidim da su oba predmeta pomjerena za subotu nazalost, 15h i 16h.

Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Utorak, 30 Oktobar 2012, 7:48

Eh eto vam sad, oba predmeta su prebacena za Subotu u 15:00h i 16:00h kako cemo stic nemam pojma :D, danas sam bio na fakultetu, radni kolega se upisivao... Sto se mene tice mozemo se naci u Subotu kod Titanica, popit kafu i pravac svi za Travnik.
Da li ima iko vise iz Zenice da ide na ispit? Ja idem sa kolegom Bojanom i Jasminom (koji ce nam se uskoro pridruzit)
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Utorak, 30 Oktobar 2012, 9:24

Znaci subota... Dolazimo malo ranije pa cemo se upoznati... I da malo "okusimo" ove testove, da vidimo kako ce to sve ici... Vidjamo se u Travniku onda.
Slika Emir Hukić
napisao/la Emir Hukić - Utorak, 30 Oktobar 2012, 9:33

imal ovdje koga iz Tuzle ili sam jedini :) :)
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Utorak, 30 Oktobar 2012, 10:23

Super, samo se trebamo dogovorit gdje cemo se nac...
I da ljudi, provjerite na unisis-u da li vam postoje svi predmeti sa I semestra, desi se greska da neko nije upisan na odredjeni predmet, ako vam fali primjer SpiA na prijavi ispita posaljite mail studentskoj sluzbi odma...
Slika Mersad Boja
napisao/la Mersad Boja - Srijeda, 31 Oktobar 2012, 8:30

Pitanje - da li je email studentske službe i za DL studentska.sluzba@unvi.edu.ba? Unaprijed hvala na odgovoru.
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 1 Novembar 2012, 1:32

Mislim da jeste, ali možeš i zvati na telefon 030/509-764... Tamo ti se javi jedna ljubazna kolegica, Nermina. Ona je zadužena za nas DL-ovce. Ja sam znao biti dosadan, ali sam uspio riješiti sve svoje dosadašnje probleme vezane za fax...
Slika Mersad Boja
napisao/la Mersad Boja - Četvrtak, 1 Novembar 2012, 7:43

Hvala ti kolega, to je taj mail na koji su mi odgovorili. Bolje je biti dosadan pa sve razjasniti nego se uhvatiti na kraju za glavu, ako se propusti nešto iz tehničkih razloga (kao što je bio slučaj kod mene, jednostavno nisam imao opciju online prijave predmeta Strukture podataka):)
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Petak, 2 Novembar 2012, 12:30

Ja, posto inace znam Travnik, pijem kafu na trgu Lajpcig, ima istoimeni kafic, fina kafa, kolaci jos bolji... ima tamo kod tehnicke skole kafic isto jedan... pa sad ne znam gdje se nadjemo?
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Subota, 3 Novembar 2012, 10:47

rezultati iz struktura tuu :D 14 bodova... dobro je, al nisam bas zadovoljan, mozda izadjem ponovit, vidjet cemo... :D
Slika Smail Bajramović
napisao/la Smail Bajramović - Petak, 2 Novembar 2012, 11:31

pozz Emire poslao sam ti mail na unisis vezano za prevoz pa mi javi

pozz
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Četvrtak, 1 Novembar 2012, 11:46

Pozdrav Smaile,

ja idem iz Sarajeva, tako da se mozemo dogovarat, samo sto za prvi test nisam u SA tako da necemo sad moci, ali za drugi tu sam :)
Slika Armin Subašić
napisao/la Armin Subašić - Srijeda, 31 Oktobar 2012, 6:51

Ako neko zna neki kafic u Travniku nek napise :)
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 1 Novembar 2012, 1:33

Preko puta univerziteta ima kafic... kako se zove, pojma nemam... Kad sam upisivao, tamo sam popio kaficu, kao i vecina Vas, predpostavljam...
Slika Bojan Šukurma
napisao/la Bojan Šukurma - Petak, 2 Novembar 2012, 10:39

vi samo o kafama haha, picemo kafe, ponesite termoske ;)
nego zna li neko kakva pitanja budu iz ovih struktura izgleda da idem samo da vidim kakva ce biti :)
vidimo se
Slika Smail Bajramović
napisao/la Smail Bajramović - Petak, 2 Novembar 2012, 4:15

Emire poslao sam ti poruku na unisis da se dogovorimo za sutra

pozz
napisao/la Suada Beganović - Subota, 3 Novembar 2012, 2:10

04.11 test poslovna informatika je prvi predmet koji se polaze u I god.smjer-poslovna ekonomija! ja sam ovaj predmet prenijela u II god.lagano je za nauciti ali sam se ja naknadno upisala prosle god pa sam preskocila dva predmeta..pozzzz
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Subota, 3 Novembar 2012, 11:51

Suada, sad na ispitu opet kod mene sjedi ja imao 18,5, kolko ti? Ovaj put moramo zapet da imamo 40 tačno !!! ;) Kako je kod vas iz prve godine prošao ovaj test?
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Nedjelja, 4 Novembar 2012, 2:11

ekonomiju sam failovo strasno.. znaci moram malo bolje ucit... a SpiA 14, al mislim da cu ici ponovit...
Slika Emir Mahmutović
napisao/la Emir Mahmutović - Nedjelja, 4 Novembar 2012, 3:19

Smaile, poslao sam ti poruku...

Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Nedjelja, 4 Novembar 2012, 10:58

Da se ne ganjamo, moj profil -> Mirza Ganic <-
Slika Edin Hodžić
napisao/la Edin Hodžić - Utorak, 6 Novembar 2012, 12:00

Pozdrav Ljudi...

Edin Hodzic DL II godina.
Sarajevo
Presao sam sa FIT-a ovdje te se nadam da cemo biti ok.
Trebala bi mi nekoliko informacija oko nacina polaganja nekih predmeta...

moze na mail hodzice@gmail.com

HVALA SIVMA i SRETNOOOO !! !
napisao/la Suada Beganović - Srijeda, 7 Novembar 2012, 5:00

Ma nije problem Armine..heh..i ja sam imala 18,5 bodova...a imas li ti predmet Istrazivanje marketinga???
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Petak, 9 Novembar 2012, 5:36

I kakvi su utisci, sada kada se malo sleglo, nakon prvog ispita? Kakve su ocjene, pišu li se seminarski... ? :)
Slika Mersad Nuhanović
napisao/la Mersad Nuhanović - Petak, 9 Novembar 2012, 6:33

Mersed Nuhanovic Bugojno FPE 2 godina,,,,,,,,,,pozz svima, Ima li iko iz trece godine da je sacuvao neki test iz ISTRAZIVANJA MARKETINGA????inace iko iz trece godine volio bih stupiti u kontakt i radi drugih stvari neka se javi.poz
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Utorak, 13 Novembar 2012, 1:30

1,5 do 9 ili ukupno 83,5 iz organizacije, a iz ekonomike nema još nikakvih novosti. Kakvo je stanje kod ostalih ?
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Utorak, 13 Novembar 2012, 4:43

Svaka čast. Može jedno pitanje, pošto nisam pročitao nigdje, a nešto sam čuo... Koliko minimalno bodova moraš dobiti da bi ti priznali
- test 1
- test 2
- seminarski
- esej ili studij...?
Ili ovog ograničenja nema, osim što moramo skupiti dovoljan broj za željenu ocjenu, što znači ako sam ja iz seminarskog, eseja i testa 1 zaradio ukupno 60 bodova, ja ne moram izlaziti na test 2 uopšte jer imam zagarantovanu šesticu?

I još jedno pitanjce u vezi predmeta Engleski jezik 1, da li se ispit radi samo pismeno, ili usmeno...?
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Utorak, 13 Novembar 2012, 8:59

Neka me Armin ispravi,
ali mislim da moras imas minimalno 30 bodova kombinovano iz dva testa minimalno s tim da u totalu je 60 za prolaz.

Znaci npr. 15 prvi test+15 drugi (kazu da ne smijes imati ispod 7 bodova po testu) i 30 bodova iz seminarskog+esej.
Slika Mersad Nuhanović
napisao/la Mersad Nuhanović - Utorak, 13 Novembar 2012, 9:14

Ovo nije istina,,,,ja sam sada imao iz marketinga iz prvog testa 6.5,iz drugog 33,,,,poslao ja mail asistentu,,kaze on,,da je samo potrebno da se pojavimo na obadva testa,,,ali mora biti 30 poena,,,,,,,,,sto se tice seminarskih radova,,,nije bitno,,,sve dok sakupis 60 ukupno zajedno sa testovima....nadam se da sam pomogao,,pozzz
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Utorak, 13 Novembar 2012, 11:52

Znači kod redovnih i vanrednih studenata postoji limit da nebi bilo zabune. Limit kod tih studenata je 7 bodova po testu minimalno ali u zbiru 30 da bi se prošlo na ispitu.

Kod nas DL nema limita po testu znači možeš imati prvi 0, a drugi 30 i prošao si. Uglavnom sve se svodi da moraš imati 30 ukupno iz testova.
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Utorak, 13 Novembar 2012, 11:57

Moraš imati 30 bodova iz testova minimalno, znači ako si iz dva testa sakupio 29,5 bodova (bio je slučaj kod prof. Avramovića) i ukupno 68 bodova (dobio si npr. 39 bodova iz seminarskog i eseja) ti piše na UNISIS-u iako tamo piše ocjena 7 ti nisi položio taj predmet zato što nisi imao 30 bodova iz testova.

Što se tiče engleskog imaš samo 1 test i usmeno te pita naravno ako zadovoljiš test i pošalješ esej nisi primoran izlaziti na usmeni dio.
Slika Rizah Čamdžić
napisao/la Rizah Čamdžić - Srijeda, 14 Novembar 2012, 4:41

Zdravo svima ja sam Rizah Čamdžić iz Kalesije i student sam I godine ekonomije..
Samo da se predstavim i sve Vas podravimnamigivanje

Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Srijeda, 14 Novembar 2012, 5:35

Pozdrav Rizah!
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Srijeda, 14 Novembar 2012, 5:34

Hvala na odgovorima!!!

Znači, ako sam iz seminarskog, eseja i testa 1 dobio 60 poena, a DL-ovac sam, imam sigurnu šesticu i ne moram izlaziti na test 2.... Samo što nisam dobio 60 poena i moram izaići na test 2. :)
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Srijeda, 14 Novembar 2012, 9:25

Heh nismo se razumjeli opet :) Skini DEV-C++ i instaliraj ga, onda posjeti ovaj link dolje pastebin i prekopiraj kod u projekat console i pokreni ga unesi svoje bodove pa ćeš vidjeti jesil položio ili ne. Malo sam na brzaka pisao ali radi. Ako nisi imao 30 nisi ni položio.

http://pastebin.com/q5Y0vtq7
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Četvrtak, 15 Novembar 2012, 9:40

Hahaha kakvo je vrijeme doslo da se vise ne mozemo rijecima razumjeti nego preko koda.

ali za kod svaka cast Armine :)
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 15 Novembar 2012, 5:24

Hehehehe, radi mi mozak ko procesor. Sve mi moraš nacrtati, a onda to iskodirati i kompajlirati... Šalio sam se malo. Skapiro sam odmah za minimalnih 30 na testovima, nego malo širim temu... A ovaj program, ne radi baš najbolje. Po njemu ako imaš ukupno 30 iz testova, a esej i seminarski 0 prošao si ispit...

Evo možda OVAKO NEŠTO ispravi pogrešku koju sam spomenuo...

Je li Open Source? Ako jeste da još neko doda nešto svoje... :)

I još jednom moram se zahvaliti svima koji su nam dali toliko informacija... Prava ste raja... ;)

Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Četvrtak, 15 Novembar 2012, 10:39

Eh upravo taj log. operator je nedostajao, pa može malo da proširimo svako po nešto da doda da vidimo kakvi su skilovi ostalih studenata pa ćemo to na kraju prekucati u windows app. :) Uglavnom bit je bio da se studenti nebi zeznuli.
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Utorak, 20 Novembar 2012, 8:06

Niko više ne piše ništa... Ovi prvačići uče, blizu subota.... Spremaju se... :) A dolaze nam, kako sam ja shvatio poslije ovoga, dva najgora predmeta, Engleski i Statistka... Ali da je prvo preživjeti Stukture i Ekonomiju... Jeste li se spremili?
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Srijeda, 21 Novembar 2012, 12:43

Jel bilo kome rezultata sa popravnog iz ekonomike u kompjuterima, ja se ucrvo čekajući :P
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Ponedjeljak, 26 Novembar 2012, 2:57

ekonomija 20.5 bodova,
SPiA 23 boda... moram rjesit ove seminarske i eseje...
fali mi 7 bodova iz ekonomije da polozim i 23 iz ekonomije... valja to nagurat da ne idem na popravni :D
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Ponedjeljak, 26 Novembar 2012, 6:31

Guraj navali. Mislim da je ako ono odradis par slicica i drzis se onih stvari tipa fusnota, pa ono literatura dobit ces bodova.

Ako ti bude trebalo reci mi pa ti mogu poslati svoj da vidis kako izgleda.
napisao/la Suada Beganović - Ponedjeljak, 26 Novembar 2012, 7:31

Moze mala pomoc??
Potreban mi je esej iz poslovne informatike...ako mi ko zeli pomoci neka mi se javi na mail:
suada.beganovic@yahoo.com
i ako neko ima testove iz ovog predmeta da ih postavi,ove sedmice nam je popravni..
hvala.. :))
Slika Ajla Imširpašić
napisao/la Ajla Imširpašić - Srijeda, 28 Novembar 2012, 5:24

Evo da se i ja ubacim u ovo masovno upoznavanje..... Zovem se Ajla Imširpašić i iz Bugojna sam. Upisala sam fakultet POSLOVNA EKONOMIJA 1. GODINA DL i da vam pravo kazem veze nemam ni o cemu.... ako imate nekih savjeta za pristup video predavanju javite mi pls....
Slika Mirza Ganić
napisao/la Mirza Ganić - Četvrtak, 29 Novembar 2012, 8:40

Ma muka mi je od studija slučaja, program urađen, detaljni opis koda, urađen, DFD u izradi, ali one prve stavke, metodologija, analiza i slicno... gdje trebam pisati... ono mi je previse... a sto se tice osnova ekonomije ja i zaboravio da moram imat' 30bodova iz oba testa, tako da u subotu idem na popravni da to rjesim, i imam prolaznu :) da mi je i SPiA rijesit da ne ostavljam za septembar...
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Nedjelja, 2 Decembar 2012, 12:30

Ja položio oba prva Organizacija 8, a Ekonomika u računarstvu 7, idemo u nove pobjede krenuli su Osnovi web tehnologija i Arhitektura računarskih sistema... Kažu da je arhitektura teška ali sumnjam pored tako dobrog asistenta... Pozdrav svima :))
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Utorak, 4 Decembar 2012, 9:05

Svaka cast covjek. Samo guraj :)
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Utorak, 18 Decembar 2012, 3:09

Samo napomena za ljude koji ne vidjese, vjezbe 2 za statistiku u Subotu. Ko ne dodje bit ce mu plaho tesko polozit...
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Srijeda, 26 Decembar 2012, 1:53

Nemojte se zafrkavat sa statistikom :)
Slika Hrvoje Jurčević
napisao/la Hrvoje Jurčević - Ponedjeljak, 14 Januar 2013, 7:35

E sad pitanje,
ima li iko ista od informacija za ova dva predmeta, uvod u informatiku i upravljanje sistemima?
Denis Cizmedzic
napisao/la Denis Čizmedžić - Ponedjeljak, 14 Januar 2013, 1:11

ja sam na DL-u, 2. godina poslovne informatike smijer informacione tehnologije, šta budete trebali javi te se "brucosi". Sretno vam sa studiranjem......
Slika Emir Mahmutović
napisao/la Emir Mahmutović - Ponedjeljak, 14 Januar 2013, 8:28

kako da te kontaktiramo mimo foruma?
Slika Salim Šabić
napisao/la Salim Šabić - Utorak, 15 Januar 2013, 9:57

Lijep pozdrav svima, i ja sam na DL-u. :D
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Srijeda, 16 Januar 2013, 9:22

Pozdrav kolega. Nešto ste mi poznati. :)
Slika Aldijana Ćorić
napisao/la Aldijana Ćorić - Petak, 13 Septembar 2013, 10:16

Pozdrav kolege/kolegice.Moje ime je Aldijana Coric,dolazim iz Mostara i prebacila sam se sa FIT-a na Poslovnu ekonomiju.Uskoro mi slijedi ispit iz Makroekonomije i Istrazivanja,pa ako ima neko voljan da me uputi/posalje mi skripte,testove,bilo sta bi mi dobro doslo jer sam nova ovdje i sve mi je nepoznato. mail : acoric@live.com

Unaprijed hvala :) LP

Slika Aldijana Ćorić
napisao/la Aldijana Ćorić - Petak, 13 Septembar 2013, 11:01

Pardon informatiku :D
Slika Ismir Tukulija
napisao/la Ismir Tukulija - Subota, 19 Oktobar 2013, 9:51

Pozdrav, dolazim iz Sarajeva. Presao sa FIT-a, kao i Aldijana. Primljen sam na drugu godinu. Trenutno spremam Teorije Sistema i Web tehnologije. Mozete li mi dati savjet kako da dodjem "brzo" do knjige za Teorije sistema jer sam danas upisan a ispit je 27.10.? Hvala unaprijed, Ismir
Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Četvrtak, 24 Oktobar 2013, 5:58

Mogu ti dati knjigu da se poslužiš... Ako ti nije kasno sada. Da ispoštujemo Pravilnik foruma ne smijem ostaviti br. telefona ili neki kontakt, mada ti je hitno... Možda je najbolje da me nađeš na FB i javiš se.... Poznačeš me.. Največa faca na FB... :)
Slika Ismir Tukulija
napisao/la Ismir Tukulija - Utorak, 29 Oktobar 2013, 1:57

Snasao se, hvala Davore u svakom slucaju
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Subota, 16 Novembar 2013, 1:08

Pozdrav svima

,

evo mene opet, trenutno sam III godina IT i ako Bog da planiram i u IV nakon ove ;).

Svi kojima treba pomoć oko I. ili II. godine tu sam, samo...

Adresa
Pošto zaboravim ući ovdje.

Slika Davor Damjanović
napisao/la Davor Damjanović - Ponedjeljak, 18 Novembar 2013, 8:38

Armine, HVALA ti još jednom na pomoći u ime svih "prošlogodišnjih brucoša". Tvoji savjeti su nam mnogo pomogli da lakše završimo prvu godinu. Vjerujem da će značiti i novim prvačićima koji dolaze.

Evo da i ja vratim ovom forumu što je on meni dao i da ponudim pomoć kome treba. Znači, brucoši javite se, šta god Vam treba tu sam.

Kontakt

Slika Melika Čamdžić
napisao/la Melika Čamdžić - Subota, 23 Novembar 2013, 2:10

Jedno banalno pitanje...precesljala sam stranicu, ali nisam nigdje nasla koliko ispita se moze prenijeti u naredu godinu? (prvi ciklus studija)

Pozdrav
Slika Armin Ahmetović
napisao/la Armin Ahmetović - Nedjelja, 24 Novembar 2013, 12:54

Koliko je poznato mogu se prenijeti 2 predmeta ali po nekom mom shvatanju, ukoliko u toku godine koju obnavljaš položiš predmet koji ti je bio uslov za narednu, možeš krenuti da polažeš ispite iz sljedeće godine ali bi ti ocjena za predmete iz naredne godine koje eventualno položiš bila upisana tek kada upišeš tu godinu. (Opet napominjem nisam eskpert kolizije).

Nadam se da si shvatila.

Pozdravljam.

PS. Opet ću sutra u studentskoj pitati kakva su pravila pa ako bude nešto drugačije napisat ću.
Slika Melika Čamdžić
napisao/la Melika Čamdžić - Ponedjeljak, 25 Novembar 2013, 9:48

Bilo bi super kad bi bilo tako.

Ako sta konkretnije saznas....javi.

Hvala!

Pozdrav